První snídaně koordinátorů dobrovolnictví v roce 2024 proběhla v Týně nad Vltavou. Hostitelskou organizací bylo Komunitní centrum Vltavotýnsko. To zahájilo svoji činnost v roce 2020. Je zaměřeno na komunitní práci s veřejností a prevenci sociálního vyloučení. Řídí se heslem: "Pomáháme, podporujeme a umožňujeme se setkávat a tvořit..." Komunitní centrum je cesta, kdy malé komunitní skupiny pracují na velkých věcech, pomáhá být hlasem veřejnosti, ale i sdílí s městem přání a náměty svých uživatelů.
Setkání se zúčastnili Iva a Katka z ADRY, Pavla z České maltézské pomoci, Dáša z Diecézní charity, Markéta z Domovů KLAS, Lída z Hafíka, jako host přijela Eva, Jiří Gabriel a Zdeněk z KreBulu, paní Marta z Krajského úřadu, Kateřina z nadačního fondu AVA, Ilona ze Seleziánského střediska, Bohdana a Míša z Temper a celým dopolednem provázely Jana a Michaela z KC Vltavotýnsko.
Během setkání se zhodnotil rok 2023, předaly se certifikáty ze školení a účastenské listy z konference, účastníci byli pozváni na konferenci do Plzně 17. 4., workshop na téma „Dobrovolnictví, skvělý start kariéry“ 24. 4. včetně DNE DOBROVOLNICTVÍ, panelovou diskuzi, možnost zapojení do dnů otevřených dveří či jiných akcí 25.4. - 28.4. 2024, i na školení „canva“ 4. 3. nebo 18. 3.
Další snídaně „koordinátorů“ a lidí pracujících s dobrovolníky, dobrovolníků proběhne tyto termíny
8. 4. Česká maltézská pomoc, České Budějovice
17. 6. KreBul, o. p. s., Prachatice
23. 9. ADRA, České Budějovice
18. 11. Komunitní centrum Vltavotýnsko, Týn nad Vltavou
Máme termín na Křesadlo 2024! Bude 4. 12. 2024. a RDC JčK má několik úkolů, které se pokusí splnit do další snídaně. Mluvilo se o firemním dobrovolnictví, které je stále v rozvoji s firmou BOSCH z Českých Budějovic, a na závěr všechny přítomné provedly dámy z KC Vltavotýnsko nádhernými prostory organizace.
Za RDC JčK
Jiří Gabriel Kalima