0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Aktuality

08.července 2024
4000 proběhlých úklidových akcí
Příklady dobré praxe
Na konci jarní úklidové sezóny 2024 hlásí organizátoři ze spolku Ukliďme Česko bezmála 4000 proběhlých úklidových akcí se 175 000 zúčastněných dobrovolníků.
Číst článek >>
27.června 2024
Chance4Children
Dobrovolnictví v ČR
„Všechno, co děláme dobrovolně, děláme lépe.“ Heslo konference ředitelů dětských domovů, spoluorganizovanou s Chance4Children.
Číst článek >>
27.června 2024
Rady pro dobrovolníky na tábory
Možnosti zapojení
Letní tábory jsou tady! A abychom si je všichni co nejvíce užili a mohli si z nich co nejvíce odnést, je třeba dbát na zajištění psychické pohody všech zúčastněných. Děti se lépe učí a rozvíjejí, když se cítí bezpečně a podporovány. Vedoucí jsou často prvními osobami, ke kterým se děti obracejí.
Číst článek >>
26.června 2024
Úklid a třídění textilu má sociální přínos
Dobrovolnictví v regionu
Studentky SPgŠ Prachatice 1.A se staly dobrovolnicemi při pondělním úklidu, třídění textilu ze staré Dřípatky. V úvodu byly seznámeny s významem třídění odpadů, ale také významem Skladu pomoci a navazujících sociálních služeb.
Číst článek >>
26.června 2024
Dobrovolníci uvedli 57,6 hod.
Dobrovolnictví v regionu
Do dobrovolničení se zapojí ročně alespoň na hodinu více jak 15% dospělé populace. Dobrovolníci uvedli 57,6 hod jako průměr odpracovaného času za poslední rok. Míra dobrovolnictví žen (21,4 %) byla vyšší než míra dobrovolnictví mužů (16,9 %), muži ale uváděli větší počet „odpracovaných“ hodin.
Číst článek >>
17.června 2024
Platforma RDC se sešla v prostorách České maltézské pomoci
Příklady dobré praxe
Platforma RDC pro Jihočeský kraj se sešla v prostorách České maltézské pomoci Suverénního řádu maltézských rytířů v Českých Budějovicích
Číst článek >>