0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Dobrovolnictví po korunovaci

Po sobotní korunovaci krále Karla III. byl ve Velké Británii i v pondělí státní svátek. Na královo přání jej lidé měli zasvětit dobrovolnictví. Připojili se i členové královské rodiny.

Na fotografie se můžete podívat zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-fotky-princ-wiliam-s-rodinou-pomahali-skautum-pral-si-to-novy-kral-230588

a zde:

https://www.scouts.org.uk/news/2023/may/the-brilliant-big-help-out-with-royal-volunteers/

Královská návštěva v 3rd Upton Scouts
V den národní dobrovolnická akce The Big Help Out se skauti 3. oddílu v Uptonu rozhodli zrenovovat místo jejich setkávání. Bylo postaveno v r. 1982 a již potřebovalo pár oprav.

Nejen všechny skautské ruce přiložili k dílu na klubovně členové 3rd Upton, ale přidaly se ještě další páry rukou, totiž Jejich Veličenstev prince a princezny z Walesu, doprovázené náčelníkem skautů, a také princem Georgem, princeznou Charlottou a princem Luisem.

Celý článek v angličtině najdete na webu skautů Velké Británie:

https://www.scouts.org.uk/news/2023/may/the-brilliant-big-help-out-with-royal-volunteers/

Ke dni dobrovolnictví se vyjádřil také náčelník britských skautů Bear Grylls:

It’s been so exciting to see so many people across the UK take part in The Big Help Out. I’m immensely proud of how Scouts are setting such great examples for people to follow. The Big Help Out is a brilliant way to raise awareness of volunteering and to visually show what a difference we can make when we come together. Seeing so many groups helping their local communities in unique ways has been great to see! It was also wonderful to see Scouts leading the way for volunteering and inspiring thousands across the country to make a change for the better, whether it’s big or small. Chief Scout, Bear Grylls.

Převzato z: adam.cz

Jiří Gabriel Kalima10.05.2023