0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Výzva byla naplněna

Již už v loňském roce SeniorPoint Prachatice, zaměstnanci Městského úřadu Prachatice vyrobili, uháčkovali, upletli stovky čepiček, ponožek, hraček v rámci dobrovolnictví. Distribucí udělali radost jak v Nemocnici Prachatice, jedné z nemocnic v Praze, tak i poslední velkou předávkou - krabicí, která byla 16.1.2023 předána v Nemocnici v Písek na neonatologické oddělení.

Mnoho úsměvů od sestřiček z Nemocnice Písek – vrchní sestry Dětského a dorostového oddělení Zdeňky Kožené a staniční sestry neonatologického oddělení a neonatologické JIP Ivety Bendíkové, se dostalo zástupcům, kteří dovezli na toto oddělení kolem sta maličkých pletených čepiček, ponožek, háčkovaných čepiček, ponožek, ale i hraček, které jsou a budou určeny nedonošeným dětem, dětem daného oddělení.

Neonatologické odd. a neonatologická JIP v Nemocnici v Písku má 10 lůžek. Je vedené jako Centrum intermediární péče, schopné ošetření novorozenců s kritickým ohrožením životně důležitých funkcí, včetně ventilační péče řízenou nebo s podpůrnou ventilací. Do této nemocnice nejen z místa, Tábora, Strakonic i Prachatic se koná svoz novorozenců převozní novorozeneckou jednotkou, tvořenou převozním inkubátorem s ventilačním přístrojem, monitorem životních funkcí a infuzními pumpami. Na oddělení poskytují diagnostické a terapeutické výkony související s problematikou s odpovídajícím přístrojovým vybavením – ventilační jednotky (ventilátor, monitor, inkubátor, infuzní pumpy), RTG, UZ na oddělení, dostupný komplement – laboratoře, konziliární služby (ORL, ortopedická, chirurgická, neurologická, oční).

Věřte, že jsme měli ohromnou radost při předání a věříme, že se věci dostanou k těm, kteří je budou potřebovat, udělají jim radost.

zdroj: krebul.cz (Hana Rabenhauptová)

Jiří Gabriel Kalima25.01.2023