0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Snídaně koordinátorů dobrovolnictví

Snídaně koordinátorů dobrovolnictví

Platforma organizací, která vznikla jako jeden z výstupů za období realizace Regionálního dobrovolnického centra pro Jihočeský kraj, se neformálně setkala v Selesiánském středisku mládeže v Českých Budějovicích.

Snídani koordinátorů iniciovaly Iva z ADRY, Bára z Diecézní charity, Ilona ze Seleziánského střediska a Bohdana z Temperi, tedy tým z Českých Budějovic a pozvání přijali Petra a Jana za ICOSu, Lída z Hafíka, Káťa z Charity Tábor, Renata a Lenka z Rolničky, Kateřina z Nadačního fondu AVA, Jiří a Zdeněk z KreBulu a přišla i Katka z ADRY a Lucie z EHMK.

Evropské hlavní město kultury (EHMK), tedy titul, který je propůjčován jednomu z měst, přijela představit právě Lucie Bílková. O tento titul usilují České Budějovice pro rok 2028. Výstupem zapojení do soutěže je například Kulturní strategie města, která má za cíl síťování, spolupráci a propojování např. dobrovolnických center a jejich aktivit.

Na snídani se sdílely zkušenosti, např. se zapojimse.cz, denproskolu.cz, Národní asociace dobrovolnictví, či s hledáním dobrovolníků i z řad našich klientů jiných služeb či nové poptávky po dobrovolnictví v domácnosti. To je nyní důležitým tématem, kdy v době „po“ covidu, situací s Ukrajinou a energetickou krizí potřebují mnozí pomoc a společnost právě doma. Je nedostatek dobrovolníků, protože ti zase potřebují placenou brigádu. Velkým tématem bylo i oceňování dlouholetých dobrovolníků (Selesiáni mají např. dobrovolníky vykonávající službu už 25 let), tedy zda existuje nějaký systém – tričko, brož, štafeta…?

Mezi koordinátory jsme sdíleli i nadcházející aktivity jako je ADRA běh, Multikulturní konference či další, jako je vyhledávání dobrovolníků pro ICOS.

Výstupy ze setkání s náměstkyní hejtmana představil Zdeněk – více zde: http://rdcjk.cz/clanek.php?id=285

 

Těšíme se na další setkání, které bude 28. 11. v Českých Budějovicích – místo bude upřesněno.

 

Za platformu koordinátorů dobrovolnictví

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS.

Jiří Gabriel Kalima22.09.2022