0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Dobrovolníci u neslyších

Dobrovolníci mohou svou činnost vykonávat i u nedoslýchavých či neslyšících osob. Je tato činnost těžší? Jaké jsou příležitosti rozvoje? Jsou i nějaké speciální pomůcky/hry?

Proč píšeme o neslyšících právě s koncem srpna? Protože září je měsíc zasvěcený neslyšícím. Jde o první Deafember - sledujte www.facebook.com/deafember a www.tichysvet.cz!

O co jde? Deafember je osvětová kampaň na podporu osob se sluchovým postižením. V průběhu celého měsíce září bude letos veřejnost skrze videa, články, fotografie a všemožné akce informovaná o tématech spojených se získanou ztrátou sluchu, ať už v důsledku stáří, nebo jinými vlivy. Cílem je upozornit na důležitost prevence a ochrany sluchu a na to, že ztráta sluchu může postihnout každého z nás. 

Během září bude tedy mnoho akcí. Doporučujeme 12. 9. ukázkovou online hodinu českého znakového jazyka pro začátečníky, kterou povede zkušený neslyšící lektor. A nebojte, mají i tlumočníka. V případě zájmu se přihlaste na mail: tichyjazyk@tichysvet.cz a oni vám pošlou přístupové údaje. Kapacita je omezena.

Nebo 29. 9. stream nejčastější příčiny, které mohou vést ke ztrátě sluchu: Je jich opravdu mnoho a na online streamu se pokusí některé z nich pojmenovat, vysvětlit je a společně si o nich popovídat. Hosty budou specialisté z oboru a lidé s osobní zkušeností. Během streamu bude možné pokládat dotazy a sdílet vlastní zážitky. ( https://www.facebook.com/events/581355183487299 )

A co nějaká hra? Dino Toys pozvalo Tichý svět ke spolupráci na jejich hře jménem UCHO a rozhodli se část výtěžku darovat na jejich aktivity. Zkusíte si taky hravě znakovat? Párty hra pro slyšící ze světa neslyšících bude už brzy na trhu.

A co vy, máte zkušenost s osobami, které mají problémy se sluchem? 

 

 

 

Jiří Gabriel Kalima22.08.2022