0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Sociální dobrovolnictví

Co je sociální dobrovolnictví a jak jej mohu pozitivně ovlivnit?

Cestování dává mnoho cenných lekcí, zejména sociální dobrovolnictví. Jedna z nejdůležitějších věcí je to, jak velký vliv můžeme mít na zlepšení světového blahobytu.

Proč zkusit sociální dobrovolnictví?

Je opravdu skvělé, když můžeme přispět společnosti svým vlastním malým způsobem, ať jsme kdekoliv. A to znamená, že nepomáháme jen druhým, ale také sami sobě. Když si uděláme čas na kontakt s ostatními lidmi, máme šanci se od nich tolik naučit. To nám umožňuje poznávat jiné kultury, zvyky, jazyky a mnoho dalšího. 

1. Darování jídla

Darování jídla lidem po celém světě může opravdu hodně znamenat pro každého, kdo se snaží uspokojit svou základní potřebu výživy. Nebo můžete také získat pomoc od místních obyvatel, včetně tržišť, kde vám mnoho lidí nepochybně pomůže, ať už jde o malé peníze nebo nějaké jídlo, které mají doma. Jakákoli pomoc je vítána. Spousta lidí s vámi bude chtít také vařit a rozvážet jídlo, což je úžasné. S týmem jde všechno lépe a čím více lidí spolupracuje, tím více lidem budete moci pomoci.

2. Podpora místní ekonomiky

Využití místních trhů je skvělý nápad, jak posílit místní ekonomiku. Může se to zdát bláznivé, protože jeden jediný člověk nemůže tak snadno ovlivnit ekonomiku místa. Ale přesto, pokud jsme schopni pomoci, mějme na paměti, že malé kapky vody tvoří mocný oceán – všechna pomoc se sčítá.

3. Podporujte místní průvodce

Na mnoha místech potřebujeme průvodce, abychom se vydali na jakoukoli prohlídku. Když na to přijde, můžeme hledat místního průvodce, který potřebuje práci, někoho, koho můžeme podpořit. V tomto případě si myslím, že je lepší najmout si místního průvodce, protože většina z nich ví vše o historii své oblasti.

4. Vyhněte se smlouvání

Pro mnohé z nás je normální chtít nižší ceny za věci, které kupujeme, ale ve skutečnosti to není moc dobrá věc. Je pochopitelné, že chcete smlouvat, když jsou ceny extrémně vysoké, ale jsou i jiné časy, kdy ceny bývají rozumné nebo dokonce nízké.

5. Nevyhazujte oblečení

Často, když vyrazíme na výlet, odcházíme z domova s ​​větším množstvím oblečení, než kolik spotřebujeme. To znamená, že v určitém okamžiku se může stát zátěží. Mnoho lidí se tedy rozhodne své přebytečné oblečení někde nechat nebo je vyhodit, což je opravdu špatné. Místo toho, abychom dělali tyto věci, se můžeme zavázat k mnohem lepší možnosti: darovat je.

6. Pomozte lidem a ušetřete peníze

Někteří lidé při cestování ztratí zavazadla a potřebují si koupit nové oblečení. Jiní musí prodat své oblečení, protože potřebují peníze na nákup léků, jídla nebo jiných nezbytných věcí.

7. Nezapomeňte na zvířata

Během své cesty jsem viděl spoustu toulavých psů po celém světě. Psi, kteří byli ponecháni na ulici, aby se o sebe postarali sami, umírají hlady nebo nemocí z nedostatku péče. Tváří v tvář tomuto problému můžeme udělat několik věcí.

8. Informujte se před příjezdem do cíle

Víme, jak skvělé je dostat se na nové místo a nechat se překvapit, co všechno nabízí, ale někdy to může být problematické. Na některých místech světa je například mnoho chrámů. A nemůžeme do nich jen tak vstupovat, jak se nám zachce – existují určité normy, co nosit, které je třeba respektovat.

9. Nepoškozujte historické památky

Mnoho z nás ví, že v místech, která navštěvujeme, nezpůsobíme žádné změny. Zdá se to velmi zřejmé, ale bohužel existuje mnoho lidí, kteří si své činy tak neuvědomují. Pokud někoho uvidíte, jak to dělá, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je zabránit mu v pokračování v jeho škodlivé činnosti.

10. Dávejte pozor, kam jdete

Jsou určité oblasti, které můžeme navštívit sami, jiné, kam se bez průvodce nedostaneme, a ty, které jsou tak nebezpečné, že nejlepší možností je udělat si prohlídku. Je velmi důležité respektovat tyto různé druhy míst a neignorovat místní varování.

Udělejme lepší svět

I když se naše činy mohou zdát nepatrné vzhledem k obrovským problémům, kterým lidé a svět čelí, neměli bychom se nechat odradit. Musíme si vždy pamatovat, že žádná akce, kterou dokončíme, není ve skutečnosti tak malá. Jakákoli pomoc, kterou můžeme nabídnout, bude pro někoho přínosem, ať už nyní nebo v budoucnu.

 

zdroj: www.worldpackers.com

Jiří Gabriel Kalima13.03.2023