0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Dobrovolníci v rizikové době nákazy COVID-19

Důsledně však respektujte nařízená karanténní opatření a další nařízení vlády ČR.

Pokud se zapojujete jako dobrovolník, tyto aktivity vykonávejte pouze pokud se cítíte zdrávi a nemáte žádné projevy infekce. Pokud se projeví příznaky onemocnění, nejezděte na místo určení a ihned kontaktujte koordinátora. Nepoužívejte léky k "maskování" nemoci.

Pokud je to možné, cestujte individuálně a zamezte kontaktu s jinými lidmi. V prostředcích hromadné dopravy omezte dotýkání se okolních předmětů.

Omezte fyzické kontakty na minimum (podávání ruky, líbání se při potkání...). Pokud pobýváte v místnosti s jinými lidmi, mějte roušku, otevřete okno a nedotýkejte se úst, nosu ani očí. Pokud máte potřebu zakašlat či kýchnout, použijte jednorázový kapesník, který hned vyhodíte, nekýchejte do dlaní, ale do rukávu či ohbí lokte. Provádějte co nejdříve důkladnou hygienu rukou (doporučené postupy, mýdlo a teplá voda, dezinfekce, po úkonech před a po příchodu z venku, použití toalety, manipulování s potravinami atd.).

Používání ochrany úst a nosu je také závislé na druhu roušky. Papírové roušky poskytnou ochranu na desítky minut, látkové roušky perte na 90 stupňů Celsia po dobu cca 5 minut, poté vyžehlete.

Je třeba i chránit druhé. Pokud pracujete s dětmi, připomínejte a trvejte na zásadách preventivního chování (třeba formou hry). Vyzývejte děti během dne k dodržování respirační hygieny.

Pokud obstaráváte péči o druhé v karanténě, zamezte jakémukoliv přímému kontaktu s touto osobou, využijte telefonickou domluvu, úhradu nákupu přes e-bankovnictví atd.

U péče o seniory omezte kontakt na minimum, používejte roušku, dbejte pozornosti při přebírání hotovosti (např. za donesený nákup), upozorňujte na vlastní důkladnou hygienu.

 

Děkujeme, že jste s námi v této době a pomáháte!

Jiří Gabriel Kalima13.05.2020