0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Nejlepší letní dobrovolnické zahraniční programy pro roky 2023 a 2024

International Volunteer HQ již více než 15 let provozuje nejlepší světové letní dobrovolnické zahraniční programy. Tyto letní programy jsou navrženy tak, aby vám pomohly ponořit se do některých z nejvyhledávanějších turistických destinací na světě a vrátit se prostřednictvím iniciativ vedených komunitou.

Během svého pobytu na letních dobrovolnických zahraničních programech IVHQ budete mít příležitost pomoci místním komunitám a vrátit se prostřednictvím řady iniciativ zaměřených na rozvoj komunity a ochranu přírody. Letní prázdniny jsou perfektním obdobím roku, kdy můžete vidět svět, změnit se, dostat se tam a skutečně zažít některé z nejlepších letních dobrovolnických příležitostí v roce 2023.

Nejlepší část? Letní dobrovolnické příležitosti IVHQ začínají na pouhých 20 USD/den a zahrnují vaše ubytování, stravování, vyzvednutí na letišti, nepřetržitou podporu v zemi a mnoho dalšího!

Jaké jsou nejlepší letní dobrovolnické příležitosti pro rok 2023?

1.     Dobrovolnictví na ochranu želv na Zanzibaru

2.     Dobrovolná péče o děti v Kostarice

3.     Dobrovolnictví na ochranu přírody v Jižní Africe

4.     Lékařské dobrovolnictví v Peru - Cusco

5.     Stavební dobrovolnictví v Guatemale

6.     Dobrovolnictví na podporu mládeže ve Španělsku

7.     Dobrovolnictví při záchraně potravin v Portugalsku

8.     Dobrovolnictví v zemědělství v Rumunsku

9.     Výuka dobrovolnictví v Tanzanii

10.  Dobrovolnictví v oblasti surfování v Jižní Africe

11.  Dobrovolnictví v mateřské škole v Keni

12.  Lékařské dobrovolnictví v Ghaně

13.  Dobrovolná činnost v oblasti ochrany moří v Chorvatsku

14.  Dobrovolná péče o zvířata v Kostarice

15.  Dobrovolnictví na ochranu lesů v Portugalsku

16.  Dobrovolnictví v oblasti zdravotní výchovy na Bali

17.  Lékařské dobrovolnictví v Indii

18.  Dobrovolná péče o děti v Nepálu

19.  Stavební dobrovolnictví na Fidži

20.  Dobrovolnictví se speciálními potřebami ve Vietnamu

Proč letní dobrovolnictví v zahraničí?

Letní měsíce se blíží a vy stojíte před vzrušujícím rozhodnutím, jak si z tohoto léta uděláte dosud nejpamátnější.

Během posledních šesti měsíců, kdy jste naposledy pocítili pozitivní energii a dobré vibrace, které přicházejí s letním sluncem, jste se buď pilně učili, nebo jste se zbláznili. Přirozeně chcete trávit letní měsíce s přáteli, získávat nové životní zkušenosti a cítit písek mezi prsty u nohou. Jak vám tedy letní dobrovolnický program v zahraničí poskytuje příležitost změnit život? Umožňuje vám…

·       Podívejte se na svět a získejte novou globální perspektivu

·       Získejte nové přátele a sdílejte neuvěřitelné zážitky s podobně smýšlejícími lidmi z celého světa

·       Získejte náhled na kariéru a příležitost k sebeobjevování

·       Udělejte pozitivní dopad prostřednictvím dobrovolnických programů v krátkodobém, flexibilním časovém rámci

·       Léto můžete strávit dobrovolnictvím ve Střední Americe, Jižní Americe, Africe, Asii, Evropě, Karibiku, na Středním východě nebo v Tichomoří.

 

Všechny kontinenty, kam jste již chtěli cestovat, mohou nyní těžit z vašich cenných dobrovolnických příspěvků a smysluplného cestování. Letní dobrovolnictví vám umožňuje ponořit se do místní kultury, komunikovat s místními obyvateli a získat nové přátele prostřednictvím iniciativ zaměřených na komunitu. Tato zkušenost vám umožní vidět zemi mimo někdy umělou čočku turistického cestování a poskytne vám nově nalezené pochopení toho, co dělá zemi krásnou.

Jaké jsou letní dobrovolnické příležitosti v roce 2023?

Nepřeháníme, když říkáme, že dobrovolnické programy jsou pro každého! Ve skutečnosti jde o typ dobrovolnické práce, pro kterou se nejlépe hodíte, a zemi, která odpovídá vašim celkovým cestovním cílům. S ohledem na to pro vás máme několik užitečných tipů ohledně letních dobrovolnických příležitostí podle toho, jaký typ cestovatele jste:

Letní dobrovolnické programy pro vysokoškoláky

Dobrovolnické programy v letních měsících jsou ideální pro vysokoškoláky, kteří chtějí získat praktické kariérní zkušenosti a vidět jinou část světa.

Vysokoškolští studenti mohou letním dobrovolnickým programem hodně získat, zvláště pokud je to vaše první dobrovolnická zkušenost. Představuje příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a poskytnout praktickou pomoc místním komunitám a získat jedinečný vhled do místních jazyků a kultury.

Pokud byste potřebovali pomoc s plánováním letního dobrovolnictví v zahraničí, náš tým odborníků je tu, aby vám pomohl co nejlépe využít vaši příležitost vysokoškolské dobrovolnictví. Můžete vyplnit tento rychlý formulář a získat personalizovaná doporučení programu na základě vašich cílů.

Doporučujeme, abyste si jako vysokoškolský student udělali další průzkum o dobrovolnictví v zahraničí tím, že si přečtete tohoto užitečného průvodce, který nastiňuje, jak z něj udělat pro vás i místní komunitu přínosnou zkušenost.

Letní dobrovolnické programy pro studenty středních škol a dospívající

Cestování a dobrovolnictví v zahraničí v mladém věku může mít velké výhody, zvláště když přichází v období vašeho života, kdy se váš pohled na svět teprve formuje.

V tomto prostředí dostávají dospívající a studenti středních škol příležitost růst a získat novou perspektivu poskytováním smysluplné praktické pomoci místním komunitám a také dostávají šanci budovat trvalé vztahy mezi sebou navzájem a s místními dobrovolníky.

IVHQ vytvořil letní dobrovolnické zahraniční programy pro dospívající a studenty středních škol s těmito cíli. Historicky ne všechny dobrovolnické programy IVHQ byly k dispozici osobám mladším 18 let, IVHQ nyní nabízí speciální letní dobrovolnické zahraniční příležitosti pro teenagery, které zahrnují pořádání specifických mládežnických dobrodružství, přičemž pouze dospívající dobrovolníci se účastní bezpečného a přizpůsobeného zážitku pro mládež.

Mohu toto léto dobrovolně podávat sám nebo s přáteli?

Pokud se v létě 2023 hlásíte jako dobrovolník, IVHQ vám kryje záda! Cestování o samotě s IVHQ je bezpečný a cenově dostupný způsob, jak prozkoumat svět jako nezávislý cestovatel a zároveň být plně podporován v každé fázi vašeho letního dobrovolnického programu. Získáte nepřetržitou podporu od našeho místního týmu a budete mít příležitost setkat se s podobně smýšlejícími dobrovolníky z celého světa a rychle navázat přátelství se svými kolegy IVHQers. Takže i když můžete dorazit sami, ve skutečnosti sami nikdy nebudete.

Pokud pořádáte letní dobrovolnický výlet v roce 2023 se svými přáteli, máte štěstí! IVHQ má tým věnovaný podpoře skupin dobrovolníků cestujících společně. Budou s vámi moci spolupracovat, aby se ujistili, že vaše skupina dostane od vašeho letního dobrovolnického zahraničního výletu vše, co chcete.

 

zdroj: https://www.volunteerhq.org/blog/summer-volunteer-abroad-programs/#1

Jiří Gabriel Kalima17.01.2023