0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Pečující roku ORP Prachatice

Odměnou pro pečující a jejich přátele bylo i setkání, koncert, výstava a prezentace služeb v Městském divadle v Prachaticích 2. 10. (neděle) od 13:00 hodin.

Byly hlavní kategorie: Pečující osoba v pobytových zařízeních – profesionál, nebo Pečující osoba v terénních službách – profesionál, či Pečující osoba v domácím prostředí – neformální pečující, ale také Pečující osoba – dobrovolník. A právě pro ně, a nejen pro ně, se představilo v předsálí Regionální dobrovolnické centrum pro Jihočeský kraj a Dobrovolnické centrum Prachatice. 

"Cílem je zviditelnit a ocenit práci pečujících osob, jednotlivců – pracovníků sociálních služeb a zdravotní péče, dobrovolníků a zvýšit prestiž a společenské uznání těchto profesí. Informovat občany města o sociálních službách, zdravotní péči a dobrovolnictví ve městě. Návrhy na jednotlivá ocenění mohli zasílat jak uživatelé – klienti služeb, pacienti, jejich rodiny a přátelé, spolupracovníci a vedoucí v jednotlivých zařízeních" sdělila Hanka RH+ Rabenhauptová.

Hlavním kritériem soutěže je dlouhodobý, nadstandardní, inovativní či výjimečný přístup v každodenní praxi poskytování sociální služby, zdravotní péče, nebo dlouhodobá, mimořádně kvalitně, obětavě a zodpovědně vykonávaná práce, dobrovolnictví (u něj se započítávaly počty hodin). Sledované období je celý rok 2021 a polovina roku 2022. 

zdroj: prachatice.eu

Jiří Gabriel Kalima03.10.2022