0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Dobrovolníci o své zemi

Před prázdninami jsme vás informovali o příjezdu dobrovolníků ze Španělska. Clara a Carles svou činnost vykonávali pro KreBul, o. p. s. v Prachaticích. K této spolupráci se zasadila Hodina H. A dobrovolníci v rámci Evropského sboru solidarity s názvem Czech Imprint se rozloučili právě tak, že všem přítomným představili to nejlepší ze Španělska.

"Valencie je město, ležící na Costa del Azahar (volný český překlad Pobřeží pomerančového květu), což je průmyslová oblast při Valencijském zálivu. Město leží na řece Turia, přibližně uprostřed cesty mezi městy Castelló de la Plana a Alicante. Valencia je hlavním městem provincie Valencia a Valencijského společenství" na úvod řekla Clara. A pokud jste nemohli navštívit letos Španělsko, mohlo Španělsko navštívit vás.

"Španělsko je konstituční monarchií v čele s králem. Hlavním městem je občas neprávem opomíjený Madrid - moderní město plné uměleckého života nabízí na jedné straně stovky muzeí, galerií a divadel a na druhé straně temperamentní noční život. Kromě úředního jazyka španělštiny se setkáte často s katalánštinou nebo jiným místním nářečím - galicijština (Galicie), valencijština (oblast Valencie), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhledem k tomu, že Španělsko je členem Evropské unie, oficiální měnou je euro.", řekl Carles o celé zemi.

Španělé jsou milým a pohostinným národem. Pokud navíc dáte najevo, že víte něco málo o jejich zemi, anebo se snažíte mluvit španělsky či katalánsky, poznáte jejich nejvlídnější stránku. O tom zase mluví průvodce :-)

A jaká byla spolupráce s dobrovolníky právě v KreBulu? Přijďte se sem podívat a zjistíte více.

 Moc děkujeme Hance Slavíčkové, která zvládla překlad i ze španělštiny, a Jardovi Práškovi a Jakubovi Imberovi za fotografie.

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS.

Jiří Gabriel Kalima04.09.2020