0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Kam až dospějeme při hledání dobrovolníků?

Díky zkušenostem, které jsme získali jako Regionální dobrovolnické centrum pro Jihočeský kraj, jsme se setkali s tím, že pro mnohé organizace je velmi těžké získat dobrovolníky. Vyhledávání, kontaktování, vysvětlení výhod, sepsání smlouvy, koordinace, a především udržení dobrovolníků stojí nemalé úsilí a nemalé částky. Co jim vlastně nabízíme? Jaké máme možnosti pro dobrovolníky? Jak třeba tuto situaci řeší ve světě?

Tady máme příběh Kate Clatterbuck, která je od soboty Miss Virginia Volunteer. Soutěž se konala v Academy Center of the Arts v centru Lynchburgu a kromě titulu získala Kate také 10 000 dolarů ve stipendijních fondech. Bude mít naplánované virtuální a osobní akce, kde bude bojovat za svou vybranou sociální věc a tak pomáhat mladým ženám stát se úspěšnými a sebevědomými ve všech aspektech života.

Na stránkách zdroje píší, že je to více než soutěž:  „Miss Volunteer Virginia je komunita, která poskytuje spojení, příležitosti a trvalý dopad pro mladé ženy v našem státě. Naším posláním je vzdělávat a posilovat mladé ženy po celé Virginii prostřednictvím workshopů, seminářů, stipendií a příležitostí, dobrovolnictví a samozřejmě soutěží! Tyto ženy na oplátku budou moci jít ven a vést ostatní k dosažení stejných zásad.“ 

Tedy jde o dobrovolníky, kteří se snaží inspirovat další dobrovolníky. A kdo vyhrál? Kate Clatterbuck, jejíž talent je umění vyprávění (řečnění), využívá sociální média jako je facebook a instagram, a je bakalářkou umění v pedagogických odborných studií. Vytvořila iniciativu PoewHERful Voices Initiative, aby se zasadila o začlenění historie žen do učebních osnov dějepisu ve Virginii poté, co zjistila, že ve VA History SOL je uvedeno pouze 8 žen ve srovnání se 77 muži. Díky partnerství s místními komunitními skupinami pomohla získat finanční prostředky a dary pro veřejné školní knihovny, aby mohly sdílet více příběhů žen. Nová miss nabízí např. vzdělávací a poutavou přednášku „Sestro, zahoď svůj plášť“ zvyšuje povědomí o problémech, kterým ženy čelí v oblasti zdraví, a poskytuje určitý pohled na kroky, které mohou podniknout ke zlepšení celkového zdraví žen na celém světě!

Miss Virginia Vorunteer se mohou zúčastnit i dospívající dívky, které soutěží v rozhovorech, talentu, fitness. Součástí je i „princezna dobrovolnice“, která se naučí držení těla, půvab a sebevědomí a zároveň si vytvoří nezapomenutelné vzpomínky a bude moci odejít se svou vlastní korunou! Po Butterfly Princess následuje zmrzlinová párty a připojení se k soutěžícím na pódiu behěm finálové soutěže. 

Přijde i takovýto „nábor“ dobrovolníků do Evropy? Budou se muset pořádat soutěže „Miss dobrovolnice“ či „Muž dobrovolník“, aby se získalo nejen větší povědomí u veřejnosti, vzdělávacích organizací či sociálních a zdravotních služeb? 

zdroj: www.missvirginiavolunteer.com

 

Jiří Gabriel Kalima19.08.2022