0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

JIHOČESKO: Poděkování dobrovolníkům

Města, obce, organizace, osoby děkují dobrovolníkům za jejich pomoc nejen v době koronavirového období. Po celé republice vzniklo mnoho projektů, které pomáhaly koordinovat a propojovat potřebné lidi a instituce s těmi, kteří chtěli pomáhat. Jak to vypadalo u nás na jihu Čech?

Město Prachatice a Krizový štáb děkuje v Radničním listu všem dobrovolníkům v době nouzového stavu za darovaný materiál, šití roušek, za pomoc s předáváním informací, za spolupráci při koordinaci, při nákupech potravin, vydávání tištěného materiálu, za zařízení koncertu "pod okny" atd.

Nebo například také proběhlo v rámci akce Noc kostelů poděkování všem dobrovolníkům DC ADRA Č. Budějovice, a to velmi originálním způsobem – divadelním představením! Napěchovaný sál tvořili z poloviny dobrovolníci ADRY a z částí druhé účastníci Noci kostelů.

Či jako každý rok se sešli dobrovolníci Salesiánského střediska, aby společně zakončili školní rok 2019/2020. Setkání pořádá koordinátor dobrovolníků a účastní se ho také pracovníci SaSM, kteří s dobrovolníky celý rok pracovali, ale i další zaměstnanci, aby se s dobrovolníky seznámili. Kromě tradičního grilovaného pohoštění je vždy připraven program, tentokrát to byla tvorba japonské kokedamy: rostlina, např. břečťan, má kořeny ve speciální zemině, ale navíc se ještě obalí mechem a zafixuje vlascem. Vytvoří se tak přírodní kulatý květináč, který je zajímavou ozdobou a dekorací pro jakýkoli prostor.

Česká pošta přišla nedávno s myšlenkou vydat poštovní známky s poděkováním všem záchranářům, hasičům, armádě, policii i pošťákům za boj proti novému typu koronaviru. Známky, které reflektují globální pandemii koronaviru a boj s ní, už některé státy vydaly. Ty české s nápadem motivu ochranných roušek, který je rozprostřen přes dvě samostatné známky, však patří mezi nejoriginálnější.

 

A jaké poděkování jste slyšeli vy? Napište nám na dobrovolnici@krebul.cz

 

Zdroj: Radniční list, webové stránky LDC

Jiří Gabriel Kalima07.07.2020