0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Evropský sbor solidarity

KreBul, o.p.s. Prachatice, Hodina H z Pelhřimova a další organizace spolupracují v projektu Evropského sboru solidarity s názvem Czech Imprint. Cílem evropského sboru solidarity je nabídnout mladým lidem příležitost poskytovat pomoc potřebným, podílet se na řešení společenských problémů a zasadit se o vytvoření inkluzivnější společnosti.

Co je evropský sbor solidarity?

Jde o iniciativu EU, která mladým lidem umožní věnovat se profesi nebo působit jako dobrovolník v rámci projektu ve prospěch místní komunity, a to jak doma, tak v ostatních zemích Evropy. Cílem evropského sboru solidarity je nabídnout mladým lidem příležitost poskytovat pomoc potřebným, podílet se na řešení společenských problémů a zasadit se o vytvoření inkluzivnější společnosti. Díky tomu by získali cenné zkušenosti, které by je inspirovaly k dalšímu rozvoji a osobnímu růstu.

Mladí lidé, kteří se do evropského sboru solidarity chtějí zapojit, musí vyjádřit souhlas s jeho posláním a zásadami, jimiž se budou muset řídit. Do evropského sboru solidarity se mohou zaregistrovat osoby starší 17 let, nicméně projektu se mohou zúčastnit až po dosažení 18 let. Do projektů realizovaných v rámci evropského sboru solidarity se mohou zapojit mladí lidé do 30 let. Poté co se do evropského sboru solidarity zaregistrujete, můžete být vybráni k účasti na různých projektech. Projekty podporované v rámci evropského sboru solidarity trvají od 2 do 12 měsíců. Projekty se zpravidla realizují na území Evropské unie.

 

Na základě dlouhodobé spolupráce přivítala KreBul, o.p.s. před 2 týdny dva mladé dobrovolníky ze Španělska. Clara a Carles využili vstupní dva týdny zejména k seznámení se s organizací, prostředím a k plánování svých dílčích aktivit.

Láká vás divadlo, zapojit se do série workshopů, kde se budete učit fotit, vytvářet videa? Máte chuť se setkávat, poznat kulturu, jídlo či zvyky Španělska? Sledujte naše stránky, vývěsní tabuli, nástěnky a moc rádi vás uvidíme v KreBul, o.p.s. na Zlaté stezce 145.

Zdroj: www.europa.eu

Jiří Gabriel Kalima03.07.2020