0
%
Přihlášení
E-mail Heslo

Sbírka potravin

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.

Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank.

A kdo se zapojil???

V Jihočeském kraji se zapojilo do Sbírka potravin 134 usměvavých dobrovolníků. Moc jim děkujeme za jejich skvělou práci. Jste úžasní !!!

TEMPERI. o. p. s.: "Jako každý rok, i tuto sobotu, se naši dobrovolníci (a dokonce i jedna dvojice dítě - dobrovolník z programu Pět P) zapojili do Sbírka potravin  a pomohli tak Potravinová banka Jihočeského kraje  - celkově se v republice vybralo 318 tun a tady na jihu Čech 21 423 kg potravin a drogerie. Veškeré věci nyní pomohou matkám samoživitelkám, lidem v nouzi i seniorům.
Děkujeme všem, kteří jste pomohli!"

CHARITA ČR: "Charita Česká republika je dlouholetým partnerem sbírky. Do akce se zapojuje řada organizací celostátní charitní sítě. Některé místní Charity sbírají potraviny a zboží přímo pro vlastní azylové domy pro matky s dětmi v tísni či pro poradny."

 

zdroj: https://www.sbirkapotravin.cz/, https://www.dchcb.cz/, fb temperi

Jiří Gabriel Kučera26.04.2021